Časté dotazy: 

Jak dlouho permanentní make up vydrží??

Permanentní make up vám vydrží 2-3 roky. Používáme ty nejlepší německé barvy které jsou určené na obličej.  Po dvou letech je vhodné nechat si permanentní make up  takzvaně "oživit". To je velká výhoda pokud se změní móda a budete chtít jiný tvar. Pokud  má někdo permanentní obočí 5 a více let je s největší pravděpodobností vytetované tetovacím inkoustem. Ten v našem studiu zásadně nepoužíváme. Klientky které i u nás udělají PM si mohou přijít barvu "oživit" do dvou let od aplikace za zvýhodněnou cenu  2000 Kč. Permanentní make up je metoda dočasného líčení, kdy jsou do pokožky zapracovány speciální pigmenty. Nelze srovnávat klasické tetování a permanentní make up, protože se používají jiné materiály a jiné techniky aplikace. Trvanlivost mikropigmentace je obvykle průměrně 1-2 roky. Vše závisí na tom, jak zanesenou barvu zpracuje vaše tělo.

Kolik stojí "korekce" obočí a je vždy nutná??

Permanentní make up se provádí ve dvou fázích. Po první aplikaci se kůže musí nechat měsíc vyhojit a zregenerovat.  Druhá fáze (můžeme jí nazvat i korekcí) a při té se může tetování ztmavit nebo doplnit části  které se vyhojily v první fázi, Někdy se může stát, že není třeba druhé fáze korekce. Ale je nutné před tetováním s ní počítat. Druhá fáze se provádí nejdříve po měsíci, ale nejdéle do dvou měsíců po aplikaci. 

Jaký je rozdíl mezi metodou  pudr efektu a microbladingu ?

Metoda pudr efekt nebo také ombré obočí je vystínované obočí. Jde tedy o autentické "vykreslení" pudr efektu, tedy dá se rozptýlit do ztracena. Výsledný efekt je přirozený a kompaktní i po vyhojení. Celé procedura se provádí pomocí strojku na permanentní make up a speciální nano jehlou. Tato metoda není téměř bolestivá. Pudrový efekt má delší trvanlivost než microblading, vzhledem k tomu, že je prováděn strojkem jehla proniká hlouběji do kůže ale je daleko šetrnější než čepelkování. U správně vytetované pudrové obočí by nemělo být na první pohled jasné že jde o tetovaní rozhodně by nemělo vypadat jako jednolitá ostře ohraničená linka což byl trend před třiceti lety. Velkou výhodou této metody je, že není ve srovnání s čepelkami bolestivá a není třeba se bát, že by kůže bude zjizvená a je tedy možné pudr efekt bez problému opakovat.


Metoda microbladingu nebo také čepelkování, vláskování patří v současnosti mezi velmi žádané služby. Tato metoda vznikla v třicátých letech minulého století kdy si čínské chudé ženy řezaly obočí žiletkou a vetřely si do takto vzniklých ran popílek. Dnes se tato metoda stala sofistifikovanejší a komerčně velmi zajímavá, místo žiletek se používají jednorázové ostré čepelky a místo popílku barva podstata však zůstává stejná. Jedním argumentů stylistek které preferují tuto metodu je, že obočí vypadá velmi přirozeně. Ano, obočí vypadá po aplikaci opravdu velmi přirozeně, ale zdůrazňuji, že přirozeně čepelkování vypadá právě pouze po aplikaci. Všechny fotografie které jsou zveřejněny na internetu jsou pořízeny ihned o aplikaci. Při procesu hojení se rozpohybují podkožní destičky epidermisu a ostré čárky se po čase (měsíc a více) rozpijí a vznikne nepravidelné zbarvení. Dobré výsledky po vláskování můžou očekávat pouze klientky nad 60 let kdy kůže nedosahuje už takové pružnosti. Dovoluji si tvrdit, že metoda čepelkovaní je výhodná zvláště pro stylistku - není nutné mít tetovací stroj, čepelky za pár korun a práce je hotová za hodinu. Dalším nedostatkem této metody je , že se vlastně jedná o řezné rány a lze tedy předpokládat, že vzniknou jizvy. Pokud se pro metodu čepelkování rozhodnete pokuste se ve svém okolí najít klientky které s tímto zákrokem jsou spokojené i po půl roce a nebo po své taterce chtějte fotky jejích klientek po půl roce a nepřijímejte jako relevantní fotografie těsně po zákroku.

Po uvedení těchto argumentů je tedy zřejmé, že naše studio preferuje pudr efekt neboli ombré obočí.

Pokud se, ale i tak rozhodnete pro metodu čepelkování jsme ochotní vám tuto metodu udělat, ale s korektním vysvětlením které máme podložené praxí co tato procedura obnáší. 

Přikládám odkaz na video velmi špatně aplikovaného microbladingu: 
https://www.facebook.com/paola.cervantes0815/posts/10156401233305152

Jak tmavé budu mít obočí??
Černá barva se na obočí zásadně nepoužívá: Pracujeme se špičkovou  německou firmou Long Time Liner která nabízí celou řadu barevných odstínu. Trendem v tetovávní je,  aby obočí bylo sice výrazné,  ale  stále vypadalo přirozeně tak, aby nebylo poznat, že je tetované. Dovolujeme si pro ilustraci použít fotografii od firmy Long Time Liner kde jsou výsledky práce s těmito barvami tak jak je prezentuje sám výrobce 

 
 Pouze ilustrační foto výrobce barev Long Time Liner.

Permanentní make up je jemnější a na první pohled by nemělo být poznat, že obočí je tetované. 

Jaké používáme materiály??

Existují pouze dva druhy pigmentů

tetovací barvy na tělo - tyto barvy vydrží mnoho let. Nevýhodou těchto barev je právě to, že  vydrží celý život. Po několika letech tělové pigmenty změní barvu například do odstínu modré nebo červené.  Tetovací pigmenty určené na tělo klientka velmi těžko pozná, proto by pro ní měl být varovný signál pokud jí stylistka slibuje,že permanentní make up vydrží pět a více let. V tomto případě si klientka může být jistá, že stylista buď není informovaná nebo používá tetovací barvy.  V našem studiu zásadně tetovací barvy nepoužíváme a pokud chcete permanentní make up na "celý život" nebudeme vám moci vyhovět. 

pigmenty na permanentní make up - v našem studiu používáme pouze barvy které jsou určené na obličej. Konkrétně barvy od  špičkové německé firmy Long Time.  Zdánlivou nevýhodou těchto barev je, že vydrží jeden až dva roky, pak pomalu začnou blednout a je nutné udělat korekci barvy. Protože,  modní styly se mění a dnes už se nenosí "styl Adina Madlová" je možné se držet modních trendů a permanentní make up dotvářet podle modních trendů a nemusíte mít obavu, že barvy zmodrají.

Tetovací barvy na obličej nepatří. 

Klasické tetovací barvy na kůži obličeji po čase zmodrají a dají se odstranit pouze laserem.  V našem studiu je nikdy! nepoužíváme.  


Fáze vyhojení PM
Fáze vyhojení PM

Fáze hojení PM